Címlap Iskolánk Munkaközösségek T.É.R.D. versenyeredmények - 2010
versenyeredmények - 2010 Nyomtatás E-mail
2010. május 18. kedd, 13:28

Ilyen még nem volt az Újlakban!

A XVII. kerület összes focicsapata elől elhoztuk az aranyérmet, első osztálytól a nyolcadikig.
Sarkadi László testnevelő tanár az 1-2. osztály kerületi bajnok csapatát, és a 3-4.-es győztes csapatot készítette fel, Cseppentőné Vuk Katalin és Horváth Gyula testnevelő tanárok pedig az 5-6. és 7-8. osztályosok győzteseit.
A tavaly ősszel kezdődő focibajnokság a tavaszi bajnoksággal folytatódott. Két csoport körmérkőzéséből mind az 5-6. és 7-8. osztályosok az első helyezettként jutottak a döntőbe.
Az 1-2.-os aranyérem megvolt. A 3-4. es arany is a tarsolyunkba került.
A 7-8. osztályosok (akik 1995-1996-ban születtek), indulhattak. Sajnos 0 : 2-re kikaptunk. De csak azért, mert az ellenfél csapatában egy 1994-es születésű ikerpár volt, túlkorosságuk miatt az aranyérem minket illetett.
Az 5-6.-os csoport állása az első félidőben 0 : 0 volt. A térfélcsere után a második félidő első percében Fodor Koppány 5. c osztályos tanulónk „felső filót” talált, így 1 : 0 lett a mieink javára. A kossuthos Fradiban védő kapus mégis verhető volt. Tovább támadtunk, már csak 2 perc volt hátra. Már az utolsó percben jártunk, és még mindig mi uraltuk a pályát, és támadtunk, hogy még egy gólt rúgjunk. Szögletrúgáshoz jutottunk, amikor már csak fél perc volt hátra. Gyorsan elvégeztük, a kapus védte a beadást, és hosszú indítással a mi kapunk előterében játszott rá labdát, (ekkor már csak 15 másodperc volt hátra).
Az ellenfél levette a labdát és bomba góllal kiegyenlített: 1 : 1.
Büntetőrúgások következtek.
A választás után mi kezdtük a 7 méteres rúgásokat.
Hajduk Gábor 6. b osztályos focistánk leállította a labdát, majd 1 : 0 nekünk!!!
Következett a kossuthos tanuló, Balogh Richárd 5. c-s kapusunk kivédte az ellenfél büntetőjét!!!
Következett a második kör.
Mi kihagytuk, az ellenfél belőtte! 2 : 2.
Harmadik kör:
Mi is, és ők is berúgták.
Negyedik kör:
Mi következtünk. Most, hogy írom az eseményeket, most is remeg a lábam, mint akkor Koppánynak. B. Nagy Attila a kerületi sportfelügyelőségről, a focibírónk, ekkor közölte, hogy az első három rúgó újból rúghat.
Így megkönnyebbültünk, mert edzésen a többiek a büntetőrúgások gyakorlásánál nem brillíroztak.
 Hajdúk, lődd te! – szóltam.
Gábor ment, mint a legelső büntetőrúgásnál. Nyugodt pókerarccal letette a labdát, hátralépett, a bíró síp jelére előre lendült, és úgy bevágta, hogy csak na!
Következett az ellenfél játékosa, a legjobb. Leteszi a labdát, hátrál, farkasszemet néz a mi kis „Ricsinkkel”. Nekifut, bal lábbal kitámaszt, és jobb lábbal rúg. Nagy erővel száll a labda a jobb kapufa irányába, és elhalad mellette, de kívülről!
Kihagyta! Mi nyertünk, miénk az utolsó kerületi focibajnokság aranyérme. Bajnokok vagyunk, na, érdemes volt elkezdeni még szeptemberben az Újlak 5. évfolyam házi, osztályok közötti focibajnokságát.

5. évfolyam

I. helyezett 5. c osztály
II. helyezett 5. b osztály
III. helyezett 5. a osztály

Amikor vége lett az Újlak 5. osztályos bajnokságának, következtek a 6. osztályosok.