Címlap Iskolaélet Táborok,utazások Kirándulás Lengyelországba
Kirándulás Lengyelországba Nyomtatás E-mail
2015. április 08. szerda, 09:19

Március végén feledhetetlen három napot töltöttek nyolcadikos diákjaink Lengyelországban: megnéztük Krakkó nevezetességeit, ellátogattunk Auschwitzba, a Wieliczkai sóbányába, s hazatérőben a lengyel Tátra gyöngyszemét, Zakopanét csodáltuk meg. Az út során magyar nyelvű idegenvezetőink felelevenítették a magyar-lengyel barátság történelmi gyökereit, és még néhány lengyel mondatra is megtanították az angol és német tagozat diákjait. Tanulmányi kirándulásunk fő célja Auschwitz volt: a gyerekeket megdöbbentette a világ minden tájáról odaérkező rengeteg fiatal látogató. Minket, tanárokat viszont megnyugtatott a tudat, hogy sok más kolléga is úgy érzi: ezt látniuk kell tanítványainknak! Utunk lebonyolításában a Krakkói Magyar Centrum volt segítségünkre, s remélhetőleg lesz is a jövő évben! A fotókat Gombásné Gyuricza Andrea tanárnő és Decsi-Kiss Ádám / 8. d / készítette.

 

Kővári Katalin, tanár

 

ERASMUS +

E-napló

 

Kérjük az e-naplóval kapcsolatos gondokkal, kérdésekkel az ismertető elolvasása után kizárólag az

enaplo{kukac}ujlak.com

email címen forduljanak hozzánk!

 

Újlak Diákalapítvány

Védőnő elérhetősége

Kiss Anikó

e-mail: vedono@ujlak.com

Tel: +36-20-315-11-56

Iskolapszichológus

Sztankó-Deák Réka Andrea

e-mail: deak.reka@ujlak.com

Iskolagyümölcs

Iskolánk részt vesz az európai közösség pénzügyi támogatásával finanszírozott európai iskolagyümölcs-programban